Szanowni Państwo zapraszamy do zapoznania się z zasadami korzystania z bezpłatnej pomocy terapeutycznej i rehabilitacyjnej w ramach wczesnego wspomagania rozwoju.
Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka jest formą pomocy dzieciom i ich rodzinom obejmującą kompleksowe, wielospecjalistyczne oddziaływania mające na celu pobudzanie psychoruchowego i społecznego rozwoju dziecka.
W ramach bezpłatnych, stałych zajęć dzieci będą mogły korzystać z pomocy psychologa, logopedy, pedagoga, rehabilitanta, terapeuty SI, dietetyka lub innego specjalisty, jaki będzie dziecku niezbędny. Forma i rodzaj zajęć będzie dopasowany do aktualnych potrzeb rozwojowych dziecka.

W zajęciach będą mogły wziąć udział dzieci w wieku od urodzenia do rozpoczęcia edukacji szkolnej. Oddziaływania kierowane są do dzieci ze stwierdzoną niepełnosprawnością oraz dzieci zagrożonych niepełnosprawnością. Aby móc skorzystać z naszej pomocy, dziecko będzie musiało posiadać opinię o potrzebie wczesnego wspomagania. Taką opinię po przeprowadzeniu wielospecjalistycznej diagnozy można będzie uzyskać w państwowej poradni psychologiczno pedagogicznej.

Drodzy rodzice!
Nieprawidłowości rozwoju w sferach ruchu, mowy, emocji, zachowań społecznych, zdolności intelektualnych, mogą prowadzić do pogłębiania się problemu wraz ze wzrostem wymagań adekwatnych do wieku dziecka. Mimo, że małe dzieci usprawiedliwiamy dobrodusznie za: niezdarności w mowie, ruchu, za trudne zachowania i brak zdolności do wszystkiego, pamiętajmy, że rozwój prawidłowy jest harmonijny dzięki współgraniu wielu umiejętności, a brak jednej lub kilku zaburza jego harmonijność, wpływa na inne sfery negatywnie i dlatego może prowadzić do niepełnosprawności.
Prosimy nie bać się pytać w porę, i wspomagać, to nie wyrok, ale szansa. Pamiętajmy: „Małe Dzieci- mały kłopot, duże Dzieci- duży kłopot”WAŻNE INFORMACJE w pigułce – Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka (WWRD)
1. WWRD – bezpłatna pomoc psychologiczno pedagogiczna i rehabilitacyjna
2. Dla kogo?– Dla dzieci w wieku 0 – 6, 7 lat (od urodzenia do rozpoczęcia 1 klasy podstawowej), posiadających opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju.
3. Gdzie? – zajęcia odbywać się będą w siedzibie poradni lub w innych wyznaczonych miejscach o których zostaniecie Państwo poinformowani.
4. Jak długo można korzystać ze wspomagania? – Dziecko raz przyjęte na zajęcia w ramach WWRD będzie mogło z nich korzystać do czasu rozpoczęcia obowiązku szkolnego (dla niektórych dzieci oznacza to systematyczną nieodpłatną pracę ze specjalistą przez nawet kilka lat).
5. CO należy zrobić aby skorzystać z pomocy w ramach WWRD:
- Dla dzieci nie posiadających opinii o potrzebie wczesnego wspomagania
- skontaktować się z państwową poradnią w celu diagnozy dziecka i jeżeli zachodzi taka potrzeba, wydania opinii o potrzebie wczesnego wspomagania a następnie:
- Dla dzieci posiadających opinię o potrzebie wczesnego wspomagania -
umówienie się na spotkanie w naszej poradni w celu przekazania wszystkich niezbędnych dokumentów i dokonania koniecznych formalności. W kolejnym kroku trzeba będzie umówić się na konsultacje z psychologiem aby dziecko mogło poznać nowe miejsce a rodzic poznał pierwsze strategie działania w ramach WWRD.

Przypominamy że wszystkie dzieci obowiązuje rejestracja poprzez formularz rejestracyjny zamieszczony na naszej stronie w wyjątkowych sytuacjach na umówionym spotkaniu w rejestracji poradni w celu rezerwacji miejsca.

6. Ważne daty
Do 25. dnia każdego miesiąca można zgłaszać dzieci na kolejny miesiąc. Dzieci zgłoszone po tej dacie będą zapisywane na kolejne miesiące jeżeli pozostaną wolne miejsca.
Nie zapomnijcie Państwo że liczba miejsc jest ograniczona a o udziale w WWRD decydować będzie kolejność zgłoszeń i termin dostarczenia niezbędnej dokumentacji.

Niepubliczna Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna ASQ

Wołomin, Mieszka I 14
Wołomin, ul. Kościelna 38

Telefon:
+48 533 403 400
+48 790 029 028


Email:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.