Zajęcia grupowe dla dzieci nieśmiałych

Zapraszamy na zajęcia grupowe, którą dadzą twojemu dziecku szczególną możliwość nawiązania więzi społecznych w sprzyjających psychologicznie warunkach pod okiem doświadczonych terapeutów. Wielkość grupy to maksymalnie 8 dzieci, aby liczba osób nie blokowała, ale pomagała w budowaniu kompetencji społecznych.
To nie są zajęcia ogólnorozwojowe, ale opracowane specjalnie wg potrzeb dzieci, które mają trudności z nawiązywaniem relacji z  rówieśnikami, przeżywają problemy adaptacyjne w przedszkolu, są  lękowe, niepewne siebie, mają zdiagnozowany mutyzm wybiórczy lub są po prostu nieśmiałe.
Podczas zajęć dzieci uczą się jak rozpoznawać własne uczucia oraz  je wyrażać. Zajęcia przyczyniają się do zrozumienia przez dziecko, że wszystkie uczucia, które przeżywamy także smutek, lęk i złość są naturalne.  Zajęcia  rozwijają   umiejętności społeczne takie jak nawiązywanie przyjaźni, współpraca z grupą, słuchanie innych, rozwiązywanie konfliktów, pomaganie innym w trudnych sytuacjach.  

Metody prowadzenia zajęć: kreatywne gry i zabawy, opowiadania, bajki terapeutyczne, gry psychoedukacyjne, artterapia, psychodrama, elementy muzykoterapii, trening słuchowy, relaksacja.
Możliwe utworzenie dodatkowych grup w innych dniach tygodnia- poinformuj nas o takiej potrzebie!

Prowadzący: Edyta Michałek – doświadczony psycholog i pedagog.

Termin: trwają zapisy na zajęcia, planowany dzień zajęć – sobota.
   
Ilość osób: grupa do 6 osób

Cena warsztatów: 45 zł.

Osoby zainteresowane prosimy o zapisywanie się u terapeutów lub w rejestracji poradni pod numerami telefonu: 533 403 400 lub 533  455 477. Przed planowanym rozpoczęciem zajęć oddzwonimy do Państwa, aby potwierdzić i omówić szczegóły spotkania.